Instructor Support for Educational Systems

Studenten met extra tijd

Updated on

In dit artikel bespreken we hoe je een aparte groep aanmaakt in een toetsafname voor studenten die extra tijd nodig hebben. Voor meer achtergrondinformatie zie het artikel: "Hoe plan ik een toets in?"

Klik op onderstaande links om direct naar een specifieke sectie te gaan:

Uitleg extra-tijdgroep aanmaken

Voor studenten die recht hebben op extra tijd kun je tijdens het inplannen van een toetsafname een aparte groep aanmaken. Hierdoor plan je eenvoudig een specifieke afname in voor deze studenten, naast het standaard afnamemoment. Ook wanneer je met meerdere groepen werkt die verschillende rechten hebben, kun je dit gemakkelijk aanpassen.

Heb je slechts één extra groep nodig, dan kun je gebruikmaken van de door Ans standaard aangemaakte extra-tijdgroep. Studenten die recht hebben op extra tijd voeg je zelf toe aan een groep. In onderstaande stappenplannen staat beschreven hoe je dit doet. 

Expand or collapse content Stappenplan: extra aparte groep aanmaken

Soms heb je leerlingen met verschillende behoeftes, waardoor de automatisch aangemaakte extra-tijdgroep niet voldoende is. In dit geval kun je een extra groep aanmaken. In onderstaande stappenplan leggen we uit hoe je dit doet.

  1. Ga naar het vak waarin de toets zal plaatsvinden.
  2. Klik op leden.

3. Klik op groepen.

4. Klik op nieuwe groep.

5. Je ziet het volgende scherm:

6. Vul de naam van je groep in en klik op aanmaken

7. Je ziet het volgende scherm:

8. Klik op leden toevoegen.

9. Je kunt studenten toevoegen die in het vak zitten, maar nog geen lid zijn van de groep.

10. Zoek de student en klik op toevoegen.

11. De student is nu toegevoegd.

Expand or collapse content Stappenplan: studenten toevoegen aan automatische extra-tijdgroep
  1. Ga naar het vak waarin de toets zal plaatsvinden.
  2. Klik op leden.

3. Klik op studenten.

4. Je ziet het volgende scherm:

5. In de kolom groepen en recht op extra tijd zie je per student, wie recht heeft op extra tijd en in welke groep de student zit.

6. Als je dit wilt terugdraaien, klik dan op de tekst recht op extra tijd en klik vervolgens op geen.

7. Wanneer een beheerder een student recht op extra tijd heeft gegeven voor alle toetsen in de schoolinstellingen dan verschijnt er een klok-icoon in het leden overzicht.

Let op: vul altijd in bij het aanmaken van de toetsafname, de extra tijd in die studenten krijgen. Als je een tijdslimiet hebt ingesteld, dan krijgen de studenten met recht op extra tijd deze extra tijd er nog bovenop.

Expand or collapse content Stappenplan: inplannen apart afnamemoment
  1. Navigeer naar de toets.
  2. Klik op instellingen in het menu bovenin.

3. Klik op toetsafnames in het menu aan de linkerkant.

4. Je ziet het volgende scherm:

5. Klik op nieuwe toetsafname.

6. Het volgende venster verschijnt:

7. Als je op het kopje 1 geselecteerd klikt dan zie je de volgende opties:

8. Selecteer de optie alle studenten met recht op extra tijd. Selecteer de groep die jezelf heb aangemaakt in het vorige stappenplan. 

9. Vul vervolgens de starttijd en de deadline in:

10. Vul de extra tijd die studenten krijgen in het vak extra tijd.

11. Vink eventueel het vakje tijdslimiet aan en vul het aantal minuten in.

Let op: als je een tijdslimiet hebt ingesteld, dan krijgen de studenten met recht op extra tijd deze extra tijd er nog bovenop. Lees hier meer over het verschil tussen een deadline en tijdslimiet.

12. Als je nu terug gaat naar het toetsafname overzicht zie je twee geplande afnames staan:

Contact en informatie

Wil je meer weten over het toevoegen van gebruikers aan vakken? Zie onze andere handleidingen:

Heb je hulp nodig? Neem contact op met defunctioneel beheerder van jouw faculteit.

Previous Article Hoe plan ik een toets in?
Next Article Hoe synchroniseer ik toetsen?