In deze handleiding lees je hoe je in het Schoolyear-dashboard de instellingen en activiteiten van een toets kunt beheren. Je kunt het dashboard bijvoorbeeld gebruiken om websites toe te voegen aan de whitelist en het dashboard met surveillanten te delen.
Klik op de onderstaande links om direct naar een specifieke sectie te gaan:
Taalinstellingen aanpassen
- Ga naar het Schoolyear-dashboard.
- Klik rechtsboven op het profiel-icoontje.
- In het menu dat verschijnt, kun je de taal van het dashboard aanpassen.
Toetsinstellingen aanpassen
Je kunt per toets de instellingen aanpassen.
- Ga naar het Schoolyear-dashboard.
- Klik rechts bovenin op Toets bewerken.
- Het toetsmenu opent, waarin de toetsinstellingen beschikbaar zijn.
Whitelisten van URL's
Wanneer studenten tijdens een toets toegang nodig hebben tot specifieke websites, kun je deze instellen in het toetsmenu (Toets bewerken). Je maakt hiermee een whitelist: een vooraf ingestelde lijst met websites die studenten tijdens de toets mogen bezoeken.
- Ga naar Websites.
- Voeg de URL's toe die studenten tijdens de toets mogen bezoeken.
- Selecteer Alle pagina's op deze site toestaan als studenten vanaf de opgegeven URL ook naar andere pagina's binnen dezelfde website mogen navigeren.
- Websites kunnen links bevatten waar studenten automatisch naartoe worden doorverwezen. Zorg ervoor dat je deze URL's ook toevoegt aan de instellingen.
Let op: Stel de whitelist voorafgaand aan de toets in. Aanpassingen die tijdens de toets gemaakt worden, werken alleen voor studenten die de toets opnieuw opstarten.
Let op: Deze informatie is alleen van toepassing op tentamens die door het LUMC worden afgenomen zonder Schoolyear-integratie.
Wanneer je een tentamen genereert, wordt de whitelist die op dat moment is ingesteld, opgeslagen bij het tentamen. Wijzigingen aan de whitelist die daarna worden aangebracht, worden niet automatisch doorgevoerd in al gegenereerde tentamens.
Heb je de whitelist gewijzigd nadat het tentamen is gegenereerd? Verwijder dan het bestaande tentamen en genereer een nieuw tentamen. Zo wordt de meest recente versie van de whitelist gebruikt.
Delen met surveillanten
In het Schoolyear-dashboard is voor iedere toets een specifieke link beschikbaar. Deze link kun je delen met collega's (surveillanten) die normaal geen toegang hebben tot het dashboard. Zij kunnen hiermee de studentenactiviteiten voor die specifieke toets inzien.
- Open het dashboard van de toets.
- Klik rechtsboven op Delen.
- Kies Delen met surveillanten.
- Klik op Kopiëer om de link te kopiëren.
- Stuur de gekopieerde link naar de collega.
Nadat de collega voor het eerst heeft ingelogd, verschijnt diens naam in de lijst met gebruikers die toegang hebben.
Contact en informatie
Wil je meer weten over het Schoolyear dashboard? Zie onze andere handleidingen:
Heb je hulp nodig? Neem contact op met de functioneel beheerder van jouw faculteit.





